Naše návrhy

Lysou nad Labem vidíme jako menší polabské město s hlubokými historickými kořeny a bohatým kulturním životem. Přejeme si, aby se zde žilo spokojeně a v harmonii s okolní krajinou. Naším cílem je spravovat město moderně a efektivně. Ctíme transparentnost a podporujeme komunitní život. Věříme, že Lysá může být městem, ve kterém chcete strávit celý život.

Ptáte se, co jsme dělali ty čtyři roky? Zdá se vám, že jsme měli jenom připomínky a žádné konstruktivní návrhy? Naši kandidáti vám představí práci, kterou jsme odvedli aby se tu lépe žilo. Ale není to jen těchto několik návrhů, jde o mravenčí práci při vyhledávání, ověřování a kontrolování. Hodiny práce, dotazování se, psaní mailů, telefonování, jednání. A to vše v našem volném čase.

  1. Po třech letech snažení se nám podařilo zabránit přestavbě tělocvičny na bazén v ZŠ J. A. Komenského. Radní Stařecké se tak nepodařilo zničit tělocvičnu pro děti.  
  2. Na náš návrh byly na vjezdu do Lysé instalovány dopravní značky upozorňující na zákaz podomního prodeje a na to, že je město monitorováno kamerami. Při velkých rekonstrukcích jsme podali několik návrhů na zvýšení bezpečnosti u škol či parkování na sídlišti. Pro obyvatele ulice Za Labem jsme prosadili, aby v průběhu uzavírky při rekonstrukci mostu Bohumila Hrabala mohli využívat senior taxi.
  3. Vyvolali jsme referendum o prodeji městských bytů v Milovicích. Až na zastupitele z Lysá nás spojuje byli všichni ostatní zastupitelé proti referendu. Nevzdali jsme to a podali jsme žalobu k soudu. Soud referendum vyhlásil. Místostarosta Havelka se s tím nehodlal smířit a podal k soudu stížnost. Ten však jeho stížnost smetl ze stolu. Referendum proběhlo a vy jste rozhodli, že se byty prodávat nebudou. Lysé tak zůstal jak majetek tak i dlouhodobý příjem z něj. Více informací o celé kauze najdete zde »
  4. V roce 2019 jsme zastavili výstavbu ubytoven na Mlíčníku až pro 2000 lidí. Naši petici podepsalo 2600 občanů. Celé současné vedení města tento projekt podporovalo a starosta Otava věděl o jeho přípravách již od roku 2016. Více informací o celé kauze najdete zde »
  5. Díky našemu návrhu bude dům číslo 13 na náměstí Bedřicha Hrozného sloužit hlavně pro potřeby škol, zejména ZŠ Bedřicha Hrozného, a nejen jako komunitní centrum.
  6. Postarali jsme se o to, aby mokřad Žabák nebyl zastavěn. Z dotace Nadace Via jsme ve spolupráci s odborníky vytvořili studii možné revitalizace Žabáku. Naši žádost o vyhlášení mokřadu významným krajinným prvkem vedení města již dva roky blokuje. Starosta Otava existenci mokřadu popřel. Více informací o celé kauze najdete zde »
  7. Když udeřil Covid, na nic jsme nečekali a zorganizovali jsme sousedskou manufakturu na šití roušek a výrobu ochranných štítů. Se švadlenkami z Lysé jsme z materiálu, který  poskytlo i mnoho z vás, dodali roušky každému, kdo je potřeboval.  Do výroby ochranných štítů se zapojil místní kroužek 3D tisku. Do každé domácnosti jsme spolu s naším zpravodajem BEZ CENZURY distribuovali jednu nanoroušku, celkem šlo o 4 500 ks, které se nám podařilo získat zdarma. Pomáhali jsme spolu s vámi.
  8. Navrhli jsme postavit skatepark pod mostem Bohumila Hrabala jako součást volnočasového areálu Pod mostem. Náš návrh sice nebyl schválen, ale podařilo se alespoň alokovat peníze z rozpočtu na stavbu skateparku v zatím neurčené lokalitě.
  9. Navrhovali jsme, aby dotace z Programu na podporu volnočasových aktivit pro školy byly přidělovány automaticky a školy o ně nemuseli složitě žádat. Náš návrh nebyl schválen.
  10. Opakovaně jsme navrhovali opravu projektové dokumentace sportovní haly tak, aby projekt splnil zadání ohledně kapacity haly a jejího vybavení. Naše připomínky a upozornění na chyby místostarostka Fischerová neustále vyvracela a nepřijala je. Některé věci se teď snaží napravit na poslední chvíli. Už teď víme, že hala se prodraží přinejmenším o 30 milionů korun.
  11. Podařilo se nám odložit zastavění pozemku ve Frutě družstevními byty a navrhli jsme možné urbanistické využití tohoto místa. Víme, že zastupitel Fajmon by rád v Lysé dovolil zastavět všechno včetně burba paku, Husova náměstí a areálu hasičárny, a hned, ale takto postupovat nechceme. Více informací o celé kauze najdete zde »
  12. Navrhovali jsme pokračovat v projektu výstavby tělocvičny v Litoli. Žádali jsme zastupitelstvo, aby podalo žádost o dotaci a projekt dokončilo. Vyvolali jsme k tomu také petici. Bohužel jsme nebyli úspěšní, zastupitelé Fajmon a Havelka trvali pouze na opravách tělocvičny.
  13. Z pozice zmocněnců občanů jsme podali několik námitek proti návrhům změn územního plánu. Bojovali jsme především proti snížení koeficientu zeleně, a počtu parkovacích stání u nové bytové výstavby nebo zaslepení Poděbradovy ulice při stavbě budoucího obchvatu. Více informací o celé kauze najdete zde »
  14. Podpořili jsme projekt rekonstrukce vily Bondy, která rozšířila kapacitu mateřské školy Dráček v Litoli. Proto jsme iniciovali zastavení kontroverzního projektu mateřské školy v Drážkách.
  15. Navrhli jsme strukturu, provoz a služby chystaného infocentra tak, aby bylo v režii města a poskytovalo občanům Lysé rozšířené služby jako například připojení k internetu, tisk či kopírování dokumentů,  služby Czechpointu a  veřejné WC s přebalovacím koutem. Také by mohlo mimo úřední hodiny suplovat služby podatelny. Náš návrh neprošel.

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a kauzy z Lysé nad Labem.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů: Prohlášení naleznete zde.