O nás

Obyčejně neobyčejní lidé, kteří spojili své síly, aby bojovali za své město. Lysá nás spojuje. Jsme tady pro vás, občany našeho malebného městečka, které v sobě skrývá obrovský potenciál růstu. Jsme si však vědomi toho, že je před námi nelehká cesta. Naší snahou je, aby zde mohly zdravě a bezpečně vyrůstat naše děti, aby mládež měla dostatek smysluplného vyžití, aby zde měli důstojný život senioři, aby ve městě přibývalo zeleně, aby naše město bylo přátelské pro domácí i pro návštěvníky. Je čas, aby se Lysá probudila a začala se rozvíjet…

Co je naším cílem?

  1. Prosazovat a podporovat smysluplné projekty, které povedou ke strategickému rozvoji města.
  2. Informovat vás o projektech vládni koalice, zvláště pak o těch, které neprospívají městu.
  3. Hájit práva vás občanů proti všem nesmyslným projektům vládní koalice.
  4. Přinášet návrhy řešení konkrétních problémů ve městě.
  5. Naslouchat vašim podnětům, jsme přece vaši sousedé a žijeme tady i se svými rodinami.
  6. Podporovat konstruktivní diskuzi.
  7. Jednat poctivě, slušně a bez urážek, svoje argumenty vždy podkládat fakty, tedy jednat i nadále tak, jak to děláme od samého začátku. 

Jsme tady pro vás a budeme se těšit na každé osobní setkání s vámi! Neváhejte nás kdykoli kontaktovat na info.lysanadlabem@gmail.com

Tým Lysá nás spojuje

Karel Marek

42 let, bankovní analytik, předseda školní rady základní školy TGM, vedoucí Royal Rangers

Tenhle sympaťák bude jednou skvělý starosta našeho města a rádi Vás o tom přesvědčíme. Jako zastupitel města věcně a fakticky oponuje současné koalici, hlídá projekty a jejich průběh a s každou kritikou má připraveno i řešení. Má v sobě pokoru s kterou se snaží z Lysé udělat lepší místo pro místní občany. Záleží mu na lidech a jejich spokojnosti, je tady pro všechny, kteří ho potřebují. Karel také dohlíží na Lysou jako předseda Kontrolního výboru.

Honza Marek

37 let, IT specialista v bance

Od narození je tělem i duší Lysák a proto jako zastupitel už třetí volební období dohlíží na Lysou a snaží se z ní udělat lepší místo nejen pro současné žití, ale hlavně taky budoucí generace. Je jako ryba ve vodě v oblasti dopravy v našem městě a ten nejpovolanější na digitalizaci samosprávy. Rád si dohlédne také na všechny, kdo kteří netransparentně nakládají s městským rozpočtem. Nerozhodí ho nic a vždy pohotově a věcně argumentuje na všechny útoky a nesmyslná vyjádření.

Honza Burian

42 let, produktový manažer

Honza je ostřílený zastupitel, bývalý místostarosta a radní. Má neutuchající energii změnit Lysou v lepší místo a svým aktivním přístupem je jako zastupitel města neoddělitelnou součástí naší party. Jeho doménou je oblast sociální péče a život seniorů, a proto si pečlivě hlídá projekty z této oblasti a dohlíží na současnou koalici. Svým humorem dokáže s vážným obličejem umlčet každého oponenta.

Štepánka Vošická

43 let, Učitelka a zástupkyně ředitelky MŠ Pampeliška

Štepánka je naše energická optimistka, která má úsměv na tváři i ve spánku. Její doménou je oblast školství v celé Lysé. Je pro ni důležité, aby měly děti dostatek prostoru pro kulturní a sportovní vyžití. Jako zastupitelka města je nekompromisní vůči všem nejasným a neférovým postupům současné radnice a sobě vlastním pozitivním přístupem se snaží slušně a věcně argumentovat tam, kde se hranice rozumu ztrácejí v mlze a bezohlednost si potykala s bezprávím.

Matěj Kodeš

35 let, podnikatel, profesionální umělec světové úrovně

Matěj je náš další akční hrdina. Nerad sedí se založenýma rukama, každé řešení má hotové dřív, než řeknete švec. Nesnáší papalášství, které se v našem městě rozrůstá jak houby po dešti, zvlášt se současnou koalicí. V komunální politice není žádným nováčkem, ale zkušeným zastupitelem let minulých. Současně zasedá v Kontrolním výboru a je i členem Bytové komise. Chce se zasadit o efektivní a transparentní správu města. Dle jeho skromného názoru je ideální také město, které má své občany za své partnery a spolupracuje s nimi na všech projektech

Martina Tužinská Synková

45 let, právnička

Základem toho, aby vše fungovalo tak, jak má, je dobrá správa města. Ta bohužel za současné koalice nefunguje, proto ji má Martina ve svém právnickém měřítku od zvolení do funkce zastupitelky. Je hodně cílevědomá a žádná překážka není pro ni problém. Věcně a slušně argumentuje na všechny výmysly současné koalice a spolu s Radkou tvoří náš právnický tandem, který je neprůstřelný.

Petr Eliška

33 let, středoškolský pedagog

Petr je již několik let zastupitel v našem městě, kde působil i jako místostarosta. Jako učitel pocházející z kantorské rodiny má pevné morální zásady, nesnáší nespravedlnost a jakékoliv náznaky omezování demokracie a práv ostatních. Mezi jeho priority patří vybudování městské sportovní haly a revitalizace Husova náměstí. Na oba projekty se mu povedlo uspořádat soutěž, ale v závěrečné fázi byla realizace projektů současným vedením zastavena. Jako všichni z naší party i Petr rád pomůže či podpoří každého, kdo by chtěl změnit život v Lysé k lepšímu.

Tomáš Tengler

49 let, IT specialista

Guru online světa, který přesně ví, kde hledat. A že to také najde s rychlostí blesku. Internetový svět je jeho doména. Dohlíží na městskou knihu faktur a neefektivní útraty našeho města. Díky svému analytickému myšlení dokáže poskládat každé politické puzzle.

Jaromír Šalek

42 let, metodik vzdělávání dospělých

Jaromír se dlouhodobě věnuje získávání dotací a zpracování projektových žádostí. Umí získat ty správné informace a ze zkušeností ví, na co si dát bacha. V současné době vede projekty pro vzdělávání nezaměstnaných a zároveň je externím hodnotitelem ministerstva práce a sociálních věcí v dotačních řízeních. Jaromíra máme v školské komisi, kde řeší budoucnost našich děti a jejich vyžití. Hlavní prioritu pro město vidí v zajištění dostatku kvalitní pitné vody a zkultivování veřejného prostoru.

Radka Bláhová

42 let, advokátka, vedení Rodinného centra Parníček

Radka je naše dračice, kterou určitě nechcete rozzlobit. Jako nejlepší kámošku se všemi paragrafy a zákony ji málokdo oblafne, a díky svému entuziasmu a energií chce najít vše, i kdyby to bylo nedohledatelné. Naše radnice ji nenechá klidně spát a každý její krok je pod jejím právním drobnohledem. Jejím cílem je zlepšení komunikace města s občany a ukončení prosazování zájmů jen určité skupiny lidí.

Michaela Králová

34 let, organizace eventů a řízení projektů

Míša je pravá energická slovena, která zvládá asi tak sto věcí najednou. Jak, to je záhada. Když se do něčeho pustí, tak jde za svým cílem a žádná překážka pro ní není dost velká, protože cestu, jak ji zdolat, si vždy najde. Miluje svou práci a organizace je její největší koníček a životní povolání. Největším utrpením je, když vidí neefektivně řízené projekty vedením města. Nesnáší lidskou aroganci a předsudky, hloupost, lži a vypočítavost. Její největší zásada je, že komunikace je základ všeho.

Ondra Šmíd

25 let, student

Ondra je celoživotní lysák a nejmladší člen naší party. Problémy ve městě začal sledovat už jako mládě a zasedání zastupitelstva města se poprvé zúčastnil v 17 letech. Od té doby sleduje dění ve městě jako ostříž. Neunikne mu nic, odhalí sebemenší průser. Nejen ve škole se věnuje tématu dopravy a strategického plánování, proto jeho diplomová práce řeší problém dopravního zatížení v Lysé a to bude, naši milí, fakt parádní čtení. Logicky je proto ve výboru pro dostavbu obchvatu, dokončení pozemkových úprav a správu majetku města.

Josef Kotva

36 let, IT specialista a tým lídr v bance

Patrně nejmladší “Lysák” naší party. Není to žádný ekoterorista, co by kvůli křečkům nepostavil obchvat, to zase křeček musí ustoupit, protože obchvat má větší přínos.

Ale jednoznačně mu tady chybí víc parků, stromů nebo míst, kde se dá prostě jen tak sednout. Pepa má silný tah na branku a rozhodně si nenechá nic líbit. Věřte nebo ne, nechtěli byste ho rozlobit, což už někteří zastupitelé města z koalice šikovně dovedli. Jeho argumentace je však neprůstřelná a bojuje jak drak za nás za všechny.

Jindra Ertner

43 let, personalista

Jindra je fanda zeleně a tak se snaží ve výboru pro obchvat prosadit rozšíření lesíku Borek jako ochrany před horkem, prašností a hlukem z plánovaného obchvatu v Litoli. V Lysé vidí velký prostor pro rozvoj a tak s námi přikládá ruku k dílu s přístupem, že zeleň má v Lysé velký potenciál rozvoje, který dosud nebyl využit, hledá možnosti, aby byla Lysá zelenější.

Martina Spieszová

38 let, středoškolská učitelka

Co na srdci, to na jazyku. Její upřímnost je její doménou. Když se do něčeho pustí, vytrvale to vždy dotáhne do konce. Dle Martiny má každý problém řešení a i když ho nevidí hned, hledá tak dlouho, až ho najde. Lysou vidí jak rodinné město, kde se sousedi znají a pomáhají si a ne jako satelit developerů bez občanské vybavenosti