Pomozme těm, kteří to nejvíc potřebují

Je to rok, co jsme pro celou Lysou šili roušky v takzvané sousedské manufaktuře s nejúžasnějšími ženskými z celého města, které nabídly pomocnou ruku a svůj stroj. Roušky jsme rozdávali každému, kdo si o ně požádal, a to nejen v našem městě, ale i v okolních obcích a dokonce i do různých nemocnic. Hned na to nastoupila super banda tiskařů, která produkovala ochranné štíty jak na běžícím pásu. Po roce se potýkáme znovu s lockdownem a potřebou nosit ochranu dýchacích cest, tentokrát v podobě respirátoru. 

Ty už vyrábět bohužel neumíme, a proto jsme se rozhodli obrátit se na českou firmu InoCure z nedalekých Čelákovic. Poprosili jsme je o 4 500 respiroušek pro Lysáky. Naším cílem je dostat tyto respiroušky k těm, kteří je potřebují nejvíc.  Senioři, rodiče samoživitelé, rodiny, které na tom nejsou finančně dobře nebo jiné skupiny, které budou rády za každou respiroušku a počítají každou korunu, aby v této nelehké době vyšly s penězi. 


Máme proto obrovskou radost, že se nám podařilo zdarma získat 4 500 respiroušek pouze z českých materiálů, a to ještě s bezkonkurenční nanotechnologií. Tímto firmě Inocure jěště jednou děkujeme! V každém březnovém zpravodaji BEZ CENZURY je tak přiložena právě jedna respirouška s prosbou o pomoc:

“Chcete-li nám pomoci a nejste senior či jiná ohrožená skupina, vhoďte tuto respiroušku do schránky sousedovi, o kterém víte, že ho potřebuje víc.”

Nebuďme lhostejní ke svému okolí a zajímejme se o ty nejslabší, pomáhejme si. Je to doba nelehká a komplikuje mnohým život, ať už zdravotně, nebo finančně. Matěj Buzgo, ředitel firmy InoCure byl naším nápadem na aktivaci komunity nadšen. Věříme, že se tyto respiroušky dostanou do správných rukou.


 

A co je zač firma InoCure? 

Společnost byla založena mladými výzkumníky a inženýry, kteří se nebáli využít svých dovedností a proměnit je v prospěch společnosti. Posláním je vývoj pokročilých nanotechnologických řešení pro každodenní použití ve zdravotnictví. Jejich cílem je nejen vyvíjet nové technologie, ale také poskytnout zákazníkovi kompletní službu od definice chemického procesu až po výstavbu výrobních zařízení. Všechno o firmě InoCure se dozvíte na jejich stránkach www.inocure.cz 

V čem jsou respiroušky od firmy InoCure výjimečné?

Nanorespirouška je konstruována tak, že nejen dokonale padne, ale má ultralehkou konstrukci, a tak ani nevíte, že ji máte. Membrána má vysokou účinnost > 94 %. Vysoká prodyšnost respiroušky usnadňuje dýchání. A v neposledním řadě má respirouška odolnou a účinnou nanomembránu.

Z obrázku je patrný rozdíl mezi membránou z firmy InoCure a jinými klasickými respirátory, nebo rouškami. 

Zdroj obrázku: https://www.inomask.cz/

Věděli jste, že firma InoCure vyrábí své produkty pouze z českých materiálů a na darovaných tchajwanských linkách?

Na loňské návštěvě českých senátorů na Tchaj-wanu bylo dohodnuto, že Tchaj-wan Česku daruje pět linek na výrobu roušek a respirátorů. Jednu linku obdržel Technický a zkušební ústav stavební Praha (TZÚS), který linku provozuje ve Zlíně. Další čtyři linky dostalo Evropské centrum pro vývoj a výrobu respirátorů (ECVVR), které založily technologické společnosti InoCure a Good Mask. S pomocí tchajwanských linek chtějí měsíčně vyrábět až 30 milionů kusů respirátorů z českých materiálů. InoCure patří mezi největší světové producenty nanomateriálů a Good Mask je největším českým producentem certifikovaných FPP2 respirátorů z českých materiálů. Good Mask je držitelem certifikátů na FFP2 respirátory od Výzkumného ústavu bezpečnosti práce (VÚBP). Respirátory vyrábí z filtračního materiálu meltblown od českého výrobce.

„Linka funguje tak, že je tu obvinový materiál, nahoře je textilie. Uprostřed máme naši nanovláknovou tkaninu, která se zavírá mezi dvě netkané textilie a takto vzniká respirouška. Následně se to odvíjí, dává se dovnitř drátek, který tvoří nosní pásek,” popsal část výroby Matěj Buzgo z firmy InoCure. „Poté se vykrojí základní tvar, dají se na to ouška a nakonec se to spojí a vyřízne. Na konci nám vypadne hotový respirátor,” pokračoval s tím, že obsluhu linek se učili přímo u tchajwanského výrobce: „My jsme byli na školení na Tchaj-wanu, viděli jsme, co nás čeká.”

Zdroj: https://www.idnes.cz/praha/zpravy/darovane-linky-respiratory-tchaj-wan-vyroba-koronavirus.A210208_105255_praha-zpravy_rsr?

Zdroj: https://inocure.cz/cs/podivejte-se-jak-funguje-linka-ktera-vyrobi-milion-respiratoru-za-mesic/

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a kauzy z Lysé nad Labem.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů: Prohlášení naleznete zde.