Rouškami to nekončí!

Chlapi v Lysé vyrábějí ochranné štíty pro pracovníky v první linii. V pátek se svolali a v sobotu už dodali první ochranné štíty do domova důchodců.

Věděli jste, že Vojta Šenkýř učí na ZŠ Bedřicha Hrozného a je expertem na 3D tisk? Na škole také vede kroužek 3D tisku. Díky tomuto kroužku se zná s Robertem Šťastným ze spolku „Lysá nás spojuje“, který pracuje ve firmě Aurel CZ a také ve ŠKODA AUTO. Obě firmy podporují technické vzdělávání dětí.

Tak si hoši řekli, že by mohli pomoci dodávat chybějící ochranné štíty. Vojta díky podpoře paní ředitelky ZŠ Ireny Jarešové mohl zapojit do výroby také školní techniku a Robert za pomoci dalších členů  „Lysá nás spojuje“ shání vhodné fólie a kompletuje finální výrobky.

Spolek Lysá nás spojuje zapojuje další dobrovolníky a zajišťuje distribuci ochranných štítů pro potřebné pracovníky. Díky tomu je už v sobotu obdrželi v našem domově důchodů na zámku, a to v době, kdy stát teprve začal řešit ochranné pomůcky pro tyto instituce.

Další budou mířit do hospice, do ordinací lékařů, k pečovatelkám, prodavačkám, pošťačkám,  prostě těm, kteří se v první linii vystavují nebezpečí a potřebnou ochranu celého obličeje zatím nemají.

Aktuálně se do tisku zapojili další nadšenci – Karel Netík, Ondřej Junek,  Michal Pokorný, František Gregor a teprve 13letý žák ZŠ Jarda Kovář. Také jeho spolužáci Jakub Podkonický a Vojta Bufka. Další ukázka toho, že podpora technického vzdělávání přináší své plody.

Po té, co místní ženy vytvořily úžasnou partu při šití roušek a zajistily tak chybějící ochranné prostředky pro všechny potřebné, vytvářejí svou partu také chlapi. A holky jim pomůžou se vším, co bude potřeba, tak jako kluci pomohli při šití a rozvozu jim.

Holky šijí, chlapi tisknou 🙂 A pokud by chtěla tisknout holka, samozřejmě ji bereme!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a kauzy z Lysé nad Labem.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů: Prohlášení naleznete zde.