Rezignace Petra Elišky na post zastupitele

Petr Eliska 26.6.2019 oznámil svoji rezignaci na post zastupitele. Důvody rezignace naleznete v jeho osobním příspěvku. Chtěli bychom mu moc poděkovat za jeho dlouhodobou práci zastupitele, která byla pro město, jeho občany ale i radnici obrovským přínosem. Petr vydržel v zastupitelstvu více jak 8 let. Přejeme mu teď hlavně to naplnění hlavního důvodu jeho odstoupení a to jsou krásné a hlavně delší a častější společné chvilky s rodinou. Od září naskočí do rozjetého vlaku “staronový” zastupitel Matěj Kodeš.

“Vážený pane starosto,
rád bych Vám oznámil, že tímto rezignuji na mandát zastupitele obce Město Lysá nad Labem k 1.9.2019. 

Po vyhlášení výsledků posledních voleb do městského zastupitelstva, a pro mě překvapivého znovuzvolení, jsem se obratem vyjádřil, že si vážím výrazné podpory občanů, ale pokud nastane chvíle, kdy již nebude možné skloubit roli otce a zastupitele, abych je mohl společně vykonávat v souladu se svým svědomím, dostane přednost rodina. Ta chvíle nyní nastala…

Jsem smutný z toho, jakým způsobem město řídíte, jakým způsobem vaše koalice komunikuje s námi, zastupiteli občanů, zástupci spolků či neziskových organizací i dalšími občany a jak nakládáte s jejich připomínkami ke zlepšení našich životů ve městě. Jsem zklamaný z Vaší arogance a přesvědčení, že všemu rozumíte a vše znáte, a proto nám nepotřebujete naslouchat. Nelíbí se mi ani Váš přístup k zaměstnancům úřadu, lidem, které svým jednáním dokážete ponížit, pokud Vám nejsou po vůli. Někteří kvůli tomu i úřad opustili. Nemíním již dále ztrácet volný čas na Vámi často nedůstojně vedených zasedáních zastupitelstva, která trvají i osm hodin. Nedokážu se přenést ani přes to, že jste schopen uchýlit se k cenzuře druhého názoru namísto toho, abyste v diskuzi kritika přesvědčil silnými argumenty. Za všechno uvedené stačí zmínit Vaše vystupování v kauze „Ubytovny na Mlíčníku“.

Pane starosto, rád bych Vás pochválil za to, že Vás je plné město a že se snažíte být u všech důležitých událostí. Z Vašeho jednání i záměrů, které při svých vystoupeních prosazujete, jsem ale získal pocit, že jste zapomněl, proč Vás lidé zvolili. Připadá mi, že již neusi-lujete o rozvoj „našeho“ města, ale že si budujete „SVOU“ Lysou. Lysá je ale nás všech, není to jen Vaše město, myslete na to prosím při svém dalším rozhodování. 

Spravovat dobře město vyžaduje mnoho zápalu, času i energie, a těch se mi již nedostává. Na konci srpna tak oddám svého kamaráda a poté předám zastupitelský mandát náhradníkovi Matěj Kodeš, který dostatkem obojího disponuje. Sdružení Kulturně i Lysá nás spojuje budu samozřejmě podporovat i nadále a v případě požadavku radnice o pomoc ve smysluplné věci Vám budu rád k dispozici.

Přeji Vám mnoho štěstí při dalším řízení města

Ing. Petr Eliška, zastupitel za Kulturně”

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a kauzy z Lysé nad Labem.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů: Prohlášení naleznete zde.