Město, kde se bezpečně pohybujete pěšky, na kole i autem

Doprava v Lysé musí být především bezpečná a bezbariérová. Naším cílem je její zklidnění. K tomu je potřeba aktivně spolupracovat s krajem na dokončení obchvatu města. Dále pak pomocí kruhových objezdů či semaforů zvýšit bezpečnost a plynulost provozu na některých křižovatkách, zklidnit dopravu u škol a v rámci možností doplnit chybějící infrastrukturu pro cyklisty. Připravíme koncepční řešení dopravy v klidu, abychom z naprostého chaosu vyvedli parkování.

  1. Zlepšíme bezpečnost na cestě dětí do škol a kroužků, speciálně dopravní situaci u ZŠ J. A. Komenského. Upravíme svislé a vodorovné značení.
  2. Budeme intenzivně spolupracovat se Středočeským krajem na vybudování druhé etapy obchvatu. 
  3. Po Středočeském kraji budeme požadovat: výstavbu kruhových objezdů pod nadjezdem a na křižovatce na Milovice/Benáteckou Vrutici, umístění semaforů u kina a rekonstrukci povrchů ulic Jedličkova a Družstevní. 
  4. Sjednotíme podmínky parkování na modrých zónách a vytvoříme systém parkovacích oblastí po dobu konání akcí na Výstavišti.
  5. Doplníme potřebnou cyklo infrastrukturu tak, aby efektivně a bezpečně fungovala s ostatními druhy dopravy.

Provedli jsme interní revizi (zhodnocení stavu) ulic a chodníků, podle které je budeme dle finančních možností postupně rekonstruovat s důrazem na bezbariérovost, vedení inženýrských sítí a zachování či výsadbu zeleně. Naším největším limitem bude současným vedením silně zadlužený rozpočet města.

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a kauzy z Lysé nad Labem.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů: Prohlášení naleznete zde.